Kultuuri- ja muusikafestival SETO JAANITULI toimub 7-9. juulil 2017 Käre festivalialal (8km kaugusel Räpinast, Mikitamäe vallas, Põlvamaal (Eestis). Festivalipaik paikneb iidse Setomaa piirijõe – Mädajõe – ääres.

Festival kestab kolm päeva ja mitmel laval esineb seekord üle 40-e esineja Eestist ja välismaalt. Kuulda saab nii folki kui rocki ja samuti elektroonilist tantsumuusikat ning loomulikult seto leelot. Tegevust ja kuulamist jagub nii noortele kui eakamatele.

Jõe äärde tuleb taas mõnus saunaala erinevate saunadega. Saunaala muutus eelmisel festivalil kiiresti populaarseks, seega korraldajad suurendavad seda ala ja saunade arvu alal samuti. Saunaala külastamine/kasutamine on festivalipasside omanikele tasuta!

Festivalile tuleb mitmeid atraktsioone, nii täiskasvanutele kui lastele – kiiking, güroskoop, batuudid jne.

Seto Jaanitule esinejad on alati olnud väga head ja erandiks ei saa olema ka 2017 aasta festival.

Laupäeva õhtul astub lavale Norra superstaar ALEXANDER RYBAK, kelle omaaegne Eurovisiooni võidulugu „Fairytale“ ei jäta küll kedagi kuulajatest ükskõikseks. Rybak esineb festivalil täiemahulise programmiga.

Laupäeval näeb festivalil ka 90-ndate teise poole Rootsi poplegendi REDNEX. Ansambel tegutseb 1994. aastast tänaseni ja on senini püsinud tipus. Kollektiivi kuulsaim hitt on „Cotton Eye Joe“. Ansambli esinemised on energilised ja nende show paneb ka põhjamaiselt tuima eestlase jala tatsuma.

Udmurtiast tuleb Eestisse ansambel BURANOVSKYE BABUSHKI. Kollektiivi moodustavad udmurtiast pärit laulumemmed, kelle hitid löövad laineid suurel Venemaal. Buranovskije Babushki on esinenud ka Eurovisioonil looga „Party for everybody“. Kollektiivi uusimaks kuumaks hitiks on humoorikas looke „A mne snova 18“ (Ma olen jälle 18). Laulumemmede esinemist tasub tulla kaema, see on tõeliselt hea.

EDMi austajatele on kindlasti tuntud nimi ALEX MATTSON. Noormees on praegu kõigest 19 aastane ja juba esinenud mitmel suurel festivalil.  Olgu mainitud, et EDMi avastas ta enda jaoks 14-aastaselt, enne seda mängis Alex trumme hevibändis. Alexi debüütsingel „UFO“ ilmus 19 .veebruaril 2016 ja sai kiiresti Spotifys kuulatuimaks singliks Soomes, jõudes kiiresti plaatina tasemini.

Loomulikult on festivalil Seto Jaanituli esindatud Eesti popmuusika legendid: TERMINAATOR, SHANON, HELLAD VELLED, PATUNE POOL, RESPEKT … Kokku on kolmel päeval laval üle 50-e artisti.

Festivalil pakume kuulata head pop-rocki, tantsumuusikat, seto leelot ja ka elektroonilist tantsumuusikat. Klubitelgis saab kuulda ja näha mitmeid EDMi artiste, kes juba tipus ja kes sinna tõusmas.

Reedel alustame kell 19 ja laupäeval kell 14. Festivali pealava lõpetab nii reede kui laupäeva öösel kell 02, kuid festivali klubitelgis käib pidu hommikuni! Jaanitule süütame laupäeval kella 19 paiku.

Pühapäeval alustame tavapärasest erinevalt, nimelt alustame kell 11 hommikuvõimlemisega Marco Tasane juhtimisel, festivali lõpetame pühapäeval kell 19 (20).

Pühapäeval toimub festivaliala kõrval Seto Suvelaat, kus kaubeldakse käsitööga, aiasaaduste ja muu kaubaga. Laadalt on võimalik kaasa osta toredat ja ehedat kaupa. (Laadal kaubelda soovijad saatku e-kiri: laat@setojaanituli.ee)

Soodsa hinnaga Seto Jaanitule piletid-passid on võimalik soetada Piletilevist ja festivali kodulehelt. 

Tule suvel Setomaale puhkama ja head muusikat nautima!

Tule Seto Jaanitulele!